• shum e bukur

  1.
  arnavutça çok güzel anlamına gelen cümledir.
  ... lets write2
 • 29 mayıs 2018 kosova arnavutluk hazırlık maçı

  1.
  galibiyet yakın trileçelerin altını yakın tadında shum e bukur bir maç olacaktır. başlangıç saati türkiye saati ile 21.00 olan maç letzigrund stadyumunda oynanacaktır.
  1 ... lets write2
 • sercan yıldırım

  837.
  bayramdan sonra arkadaşının düğünü varmış. orada oynayacak diyorlar.
  ... lets write2
 • atatürk liselerinin niteliksiz olması

  1.
  (bkz: ulu airlines iyi uçuşlar diler)
  ... lets write2
 • sirkecidentrengider

  469.
  entrylerini okumuş olanlar kıymetini bileceklerdir ki o gittikten sonra sözlüğün değerinde kalitesinde yarı yarıya azalma olmuştur. bari entryleri silmeseydin be abi.
  1 ... lets write2
 • 23 yaşındaki kızın beni çözmelisin demesi

  4.
  çözüm sürecinden bu ülkede kime hayır gelmiş ki deyip savuşturulması gereken kızın cümlesidir.
  3 -1 ... lets write2
 • halk otobüsünde yanına oturan dayı

  3.
  kontra yapıp onu şaşırtırsanız size ilişmeyecek olan dayıdır.

  -selamın aleyküm yiğenim.

  +yanına yanına al beni yanına.

  -noluyoğ lan ?

  +yakışırız ama çoook çoook. (gömlek yakalarından tutulur. dayılar gömlekli olurlar)

  -...
  ... lets write2
 • seks bulgaristanda da yasak mı

  2.
  orada eşeysiz üreme var diye biliyorum ama yine bilen birine sormak lazım diye cevaplanası sorudur.
  ... lets write2
 • elon musk a muska takmak

  1.
  elon musk' a nazar değmemesi için yapılan harekettir. aslında elon musk' a takmak da denebilir.
  ... lets write2
 • sözlük kızlarının profil fotoğrafları

  1.
  ...Dübeş attım yek geldi de
  Hasene diskoya tek geldi
  Bir buseye kanardım
  Oda Hasene' ye çok geldi
  Bugünlerde iyice azdıh
  Kız bu şarkıyı sana yazdıh
  Hemen girme kız havaya
  Önler iyi ama arkalar "ı-ı"...

  (bkz: kız hasene) (bkz: grup vitamin)
  1 ... lets write2
 • günde 140 entry giren yazar

  2.
  http://www.iskur.gov.tr/
  2 ... lets write2
 • la casa de papel

  353.
  Dizimizi kısaca özetleyecek olursak : ispanya Kraliyet Darphanesi’ ne baskın yapıp çalışanları rehin aldıktan sonra para basıp sözkonusu paraları alıp kaçmak üzerine kurulu bir plan üzerinden işleyen anlatınca da sıradışı ve absürd görünen ‘’yok yahu o kadar da olur mu’’ dedirtecek türden bir dizi ‘’LA CASA DE PAPEL’’…

  Dizideki yer alan soyguncular planlanan soygunun beyni olan Profesör tarafından sıkı bir eğitimden geçirildikten sonra soyguna hazır hale geliyorlar. Ancak yüzlerce kuraldan biri olan soyguncular arasında kişisel ilişki olmayacak kuralı yüzünden birbirlerinin isimlerini öğrenmeleri yasaklanıyor.
  Böylece BERLiN,TOKYO,RiO,DENVER,MOSKOVA,NAiROBi,HELSiNKi VE OSLO isimlerini alıyorlar.
  Detayların ustalıkla işlendiği bir dizi olan LA CASA DE PAPEL’ de karakterlere verilen isimlerin kendilerince anlamları olduğu düşüncesinden yola çıkarak karakterlerimizi isimler üzerinden değerlendirmeye alırsak eğer ;

  BERLiN : Dizimizin darphanedeki patronu olan Berlin isminden mütevellit bir duvarı andırıyor. içeride ve ekran başında sevmeyenleri bol olan karakterimiz dizinin ilerleyen sahnelerinde yaptıklarıyla sevilmese dahi planı kendisinden başkasının götüremeyeceğini bizlere gösteriyor. Berlin üzerinden bize yıkılan duvarı anımsattıklarını düşünüyoruz.

  MOSKOVA-DENVER : Dizimizde baba-oğul ilişkisini bize veren Moskova ve Denver aslında değişik kutuplarda ve kuşaklardaki bireyler arasındaki çatışmaları bize göstermektedir. Dikkatinizi elbette çekmiştir ancak biri Rusya şehri biri de Amerika Birleşik Devletleri şehri olan isimleriyle baba-oğul rolünü oynayan ikilimiz arasında sürekli bir soğuk savaş hali mevcuttur. Moskova sürekli oğluna göz kulak olmaya çalışır. Onu bu işe sokan kendisidir. Birbirlerini bir felaketin içine sokarlar ancak birbirlerinin iyiliklerini istediklerini düşünürler. Moskova’ nın ölümü de Sovyetler Birliği’ nin dağılmasına bir gönderme olarak değerlendirebilir.

  RiO : Karakter olarak dizideki en çocuksu ve masum kişi olan Rio doğuştan gelen yetenekleri sayesinde ekibe dahil olma şansı yakalayabilmiştir. Tıpkı doğuştan yetenekli ama ciddiyetsiz Brezilya vatandaşı futbolcular gibi ekipte sorunlara yol açan ancak yetenekleri sayesinde kendisini ekibe tekrar tekrar da affettiren yine kendisi olmuştur.

  TOKYO : Dizideki bencil ve ruhsuz tavırları sayesinde ilk zamanlarda seyirciye kötü giden olayların sorumlusu gibi yansıtılan Tokyo ilerleyen bölümlerde cesaretli ve doğru adımlarıyla seyirciyle arasını yapabilmiştir. Adeta bir Yakuza savaşçısı gibi asi ve isyankar olan karakterimiz ise Rio konusundaysa geyşa ruhunu ortaya koymaktadır. Birbirlerinin şehirlerine (25 saatlik uçuş mesafesi) ve kültürlerine (disiplinli yaşamlarıyla tanınan Tokyo sakinleri ve eğlenceye düşkünlükleriyle tanınan Rio sakinleri) uzak olmalarına rağmen aşkları ile imkansızı başarmaya çalışmaktadırlar.

  NAiROBi: Dizideki en eğlenceli ve tutkulu karakterlerden olan Nairobi aynı zamanda da dizinin en acıklı hikayelerinden birine sahiptir. Fakirliği sebebiyle yanlış işlere bulaşan ve bu yüzden çocuğunun velayetini kaybeden bir anne olan Nairobi çocuğunu geri alabilecek güce ulaşabilmek için ekibe girmiştir. Dizimiz her yıl binlerce çocuğun olumsuz şartlar sebebiyle hayatını kaybettiği veya ailelerinden ayrılmak zorunda kaldığı Afrika’ya da böylelikle Nairobi karakteri üzerinden göndermesini yapmış bulunuyor.

  HELSiNKi-OSLO : Sırp kökenli olan kuzenler hayatları boyunca savaş-hapishane-yoksulluk üçgeni arasında geçmiş hayatlarını değiştirmek düşüncesiyle ekibe katılmışlardır. Ekipteki savaşma gücünü ve asker ihtiyacını karşılamışlardır. Soğuk ve konuşmayı sevmeyen insanların ülkeleri olarak adlandırılan karakterlerimizden Oslo bunun hakkını vererek neredeyse hiç konuşmadan dizideki rolünü tamamlamıştır ancak Helsinki gerek kişiliğiyle gerekse Fin halk kahramanı Simo Hayha’ yı aratmayan silah kullanma kabiliyetiyle ekibin önemli isimlerinden biri olmuştur.

  BONUS :
  STOCKHOLM: Başta rehinelerden biri olarak karşımıza çıkan Monica Gaztambide karakteri dizinin ilerleyen sahnelerinde Denver ile ilişki yaşamaya başlayıp saf değiştiriyor ve böylelikle resmi olarak olmasa da Denver tarafından malum sendroma bir gönderme olarak Stockholm adını alıyor…
  2 ... lets write2
 • otomatik vites araba kullanan erkek

  188.
  https://www.youtube.com/watch?v=0aYC0CDGYVE+
  1 ... lets write2
 • ilişkide kavanoz kapağı açma eşiği

  1.
  fight club' ı izlemiş miydin eşiğinden bir sonraki aşamaya denk gelen eşiktir. otobüste minibüste pencere açmaya benzemez orada rezil olsan da önemli değildir ama flörtünüzün bu isteği sizin güç/kabiliyet oranınızı ölçmek için kullanılır.

  hemen açamayanlara tavsiye şişmiş bu diyip kapağından kenarından bıçakla yukarı doğru ittirmenizdir. ama ileride gelecek olan kopça açma eşiğinde şişmiş bu diyip bıçak aramayın. onu artık parmaklarınızla halledeceksiniz.
  1 ... lets write2
 • kafadan önce vücudu yıkamak

  1.
  (bkz: yalnız kafası şimdi geldi)
  2 ... lets write2
 • yazarlar 1993 yılında ne yapıyordu

  15.
  3 tekerlekli bisikletimle sokakta takılmakla meşguldum.
  ... lets write2
 • kızdan arkadaş olur mu

  10.
  kızdan arkadaş olmaz düşüncesinin ne kadar korkunç olduğunu gözler önüne seren sorudur. peki kızların kızlarla erkeklerin sadece erkeklerle arkadaş olduğu bir dünyada insanlar arasındaki iletişim nasıl olacaktır. herkes ya sevgili olacak ya da tanışmayacak mı acaba birbiriyle.

  son olarak the lobster filmi için distopya derler bi de ulan birebir yaşanıyor işte neresi distopya. *
  1 -1 ... lets write2
 • 28 mayıs 2018 houston rockets gs warriors maçı

  5.
  an itibariyle houston' ın olumsuz anlamda korkunç istatistiklerle üçlük attığı maç olmaktadır.

  - harden 2/11
  - gordon 2/11 isabetle üçlük atmaktadır. houston gsw saçmalığına bir son vermeye bu kadar yakınken toparlanıp maçın sonunu çoşkuyla oynamak zorunda.
  ... lets write2
 • 28 mayıs 2018 houston rockets gs warriors maçı

  2.
  gsw nasıl başardıysa genel olarak tüm nba izleyicilerinde bir antipati yaratmayı başarabilmiş bir takım olarak artık bence de sıkmaya başlamıştır. korkak oyunları ve karaktersiz oyuncu seçimleri aslında bu antipatiyi yaratmıştır.

  çocukluğumuzda ergenliğimizde izlediğimiz shaq, garnett,dikembe mutombo hatta karl malone gibi dominant pivotlar yerine varejao olsun, bogut olsun, zaza olsun pivotluk mevkisine hakaret gibi isimleri kadrolarında ve oyun planlarında kullanmaları onları daha da itici yapmıştır.
  1 ... lets write2
 • muhendis tarihci

  5.
  (#39532112) hocam sen de chp gibi kurultay yaparak kendi içinde çözebilirsin bu sorununu diye düşünüyorum. sonuçta chp' nin de en sevdiği şey kurultay değil mi çünkü illa onlardan biri kazanıyor. *
  3 ... lets write2
 • yeni şeyler getiriyorum